Największe targi meblowe, czyli High Point Market to jedno z najważniejszych wydarzeń branży meblarskiej na świecie. Każdego roku profesjonaliści z całego globu zjeżdżają się do miasta High Point w Północnej Karolinie, aby zaprezentować najnowsze trendy, innowacje i wzornictwo związane z przemysłem meblowym. To wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga tysiące odwiedzających i stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania nowoczesnych technologii w produkcji mebli.

Jako że jesteśmy już po tym niezwykłym wydarzeniu, w tym artykule przyjrzymy się ciekawostkom związanym z technologią w branży meblarskiej, jakie pojawiły się na największych targach meblarskich High Point Market.

Wirtualna rzeczywistość (VR) i projektowanie 3D:

Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości, projektanci mebli mogą tworzyć w pełni trójwymiarowe modele swoich produktów, zanim jeszcze zostaną one wyprodukowane. To pozwala na dokładne zaplanowanie każdego szczegółu i testowanie różnych wariantów kolorystycznych i materiałów. Na tej edycji targów high point byliśmy firmą, dzięki której można było zobaczyć właśnie takie projekty. Dawaliśmy projektantom szansę na zmianę kolorów i wymiarów naszych mebli (z pomocą okularów hololens), a także ustawienie ich w pomieszczeniu.

Customizacja mebli:

Internet i e-commerce odgrywają coraz większą rolę w branży meblarskiej. Na targach High Point Market przedstawialiśmy naszą platformę online, która umożliwia klientom personalizację mebli. Klienci mogą wybrać kolor, zmienić rozmiar mebla i inne parametry, aby stworzyć mebel idealnie dopasowany do swoich potrzeb. To również odzwierciedla rosnący trend customizacji i indywidualizacji w przemyśle meblowym. Dzięki naszej technologi, chcemy ułatwić klientom zakupy meblowe i zrobić krok w przyszłość w całej branży.

Zrównoważona produkcja:

Najstarsze targi meblowe High Point Market to doskonała okazja, aby promować zrównoważoną produkcję mebli. W miarę jak coraz więcej konsumentów staje się świadomych wpływu produkcji mebli na środowisko, wiele firm meblowych stawia na materiały ekologiczne i procesy produkcyjne przyjazne dla środowiska. Na targach można było zobaczyć innowacyjne meble wykonane z recyklowanych materiałów, a także firmy promujące zrównoważone praktyki produkcyjne.

Targi mebli High Point Market to miejsce, gdzie branża meblarska spotyka się, aby prezentować najnowsze trendy i technologie. W ciągu kilku dni odwiedzający mają okazję zobaczyć nie tylko piękne meble, ale także nowoczesne rozwiązania technologiczne, które zmieniają sposób, w jaki projektowane i produkowane są meble. Technologia jest nieodłącznym elementem współczesnego przemysłu meblarskiego i High Point Market jest doskonałym miejscem do jej eksponowania i promowania. Jesteśmy dlatego niezwykle wdzięczni, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia, a także mieliśmy szansę poznać wielu niezwykłych i inspirujących ludzi.