W naszym pierwszym wpisie omówiliśmy 3 sposoby na leasing mebli. Poprzedni tekst miał charakter teoretyczny, ale wszyscy wiemy czym jest teoria bez praktyki. 

W związku z tym postanowiliśmy nieco rozszerzyć tematykę zakupu wyposażenia biurowego o kolejny tekst. Skupi się on już tylko i wyłącznie na praktycznych aspektach, ukaże korzyści jakie uzyska przedsiębiorca, który zdecyduje się na taką formę finansowania swoich zakupów. 




   Leasing? Dlaczego warto? 

     Płynność finansowa 

Prowadząc firmę, bądź zarządzając jej finansami sam wiesz, że zdarzają się okresy z większą lub mniejszą nadwyżką na koncie. Może nawet zdarzyło Ci się zakończyć dany miesiąc na minusie? Na finanse nie da się patrzeć tylko i wyłącznie w perspektywie krótkookresowej. To właśnie dłuższe okresy balansują nam przychody i wydatki naszego biznesu. O ile duże firmy, ze znakomitymi wynikami finansowymi nie powinny się borykać z brakiem gotówki na koncie, o tyle nowe lub małe firmy już tak. Chcesz stworzyć fajną przestrzeń pracy dla siebie i swoich pracowników, ale nie możesz sobie pozwolić na wydatek całej lub nawet częściowej nadwyżki zgromadzonej na Twoim koncie?  Bo co jeżeli okaże się, że w tym miesiącu będzie gorzej? Dobrym rozwiązaniem takiej sytuacji jest właśnie płatność ratalna. Kupujesz teraz, korzystasz i spłacasz to w mniejszych, miesięcznych ratach, które jednorazowo nie pochłoną całej Twojej nadwyżki. 

Masz to co chcesz, a przy okazji śpisz spokojnie, że nawet jeżeli nie uda Ci się uzyskać zaplanowanych przychodów, wypracowane wcześniej środki cały czas czekają na Twoim koncie. 

Nawet jeśli nie musisz martwić się o brak płynności spowodowany brakiem gotówki to przecież wypracowane nadwyżki powinieneś reinwestować w swój dalszy rozwój tak by Twoja firma rosła w siłę! Mamy rację, prawda?



     System spłat uszyty na miarę 

Zastanów się jaką kwotę wolnych środków posiadasz, zaangażuj ją jako wpłatę początkową. Brakującą kwotę rozbij na dogodne raty, które nie nadwyrężą Twojego budżetu. Dostosować możesz również kwotę wykupu asortymentu. Po upływie okresu umowy masz dwie opcje, albo wykupić leasingowane produkty i korzystać z nich nadal albo wymienić je na nowe, finansowane kolejnymi ratami. 



     Możliwość odliczeń podatkowych 

Dla wielu przedsiębiorców to kluczowa zaleta leasingu. Leasing daje możliwość odliczenia znacznej części kosztów podatkowych. Wydatki ponoszone w związku z leasingiem można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, a następnie odliczyć od podatku dochodowego. W efekcie przedsiębiorca do zakupu angażuje mniejszą część wypracowanego zysku. W zależności od formy leasingu do kosztów finansowych zaliczyć można również inne wydatki związane z zakupem, np. odsetkowe części rat, amortyzację, opłatę wstępną czy wartość wykupu. Leasing w tym aspekcie jest korzystniejszy dla przedsiębiorców będących VAT-owcami. Więcej na ten temat w poprzednim wpisie.



     Zdolność uzyskania finansowania

Jak myślisz czy bank udzieli pożyczki przedsiębiorcy, który dopiero rozpoczyna swoją działalność gospodarczą, który nie ma jeszcze żadnej historii kredytowej czy finansowej? 

Niestety, jest na to bardzo mała szansa. Banki czy inne instytucje udzielające pożyczek dbają o to by ich wierzyciel był wiarygodny. Jeżeli tak nie jest to z takiej sytuacji są dwa wyjścia. Po pierwsze Twoje koszty uzyskania kredytu są horrendalnie wysokie lub po drugie po prostu finansowania nie uzyskasz. Leasing jest formą finansowania, którą uzyskasz nawet, jeżeli dopiero zakładasz własny biznes, a koszty jakie poniesiesz są w dużej mierze uzależnione od tego jak rozplanujesz spłatę swoich zobowiązań.



     Leasing nie wpływa na zdolność kredytową 

Nawet jeżeli w przyszłości zdecydujesz się na kredyt bankowy to leasing wyposażenia nie obniży Twojej zdolności. Bank nie kwalifikuje zobowiązań leasingowych jako obciążające Twoją historię kredytową. 

A wyobrażasz sobie sytuację gdy już masz jeden kredyt np. na wyposażenie biura i zamierzasz zaciągnąć kolejny? Bank na pewno zwróci na to uwagę, a może nawet pomyśli, że jest to “rolowanie długów”, co w znacznej mierze obniży Twoją zdolność kredytową i wpłynie na warunki przydzielenia finansowania.



     A co jeśli plany nie okażą się rzeczywistością? 

Ta forma finansowania jest bardzo dobrze przemyślana. Leasingodawcy finansując biznesy, które nie mają jeszcze pewnej pozycji na rynku, liczą się z tym, że przedsiębiorcy mogą chcieć zrezygnować z umowy podczas okresu jej trwania. Umożliwia to cesja leasingowa. Co to takiego? Jeżeli jednak asortyment, który zakupiłeś okaże się zbędny możesz dokonać przeniesienia praw i obowiązków kontynuowania umowy na innego przedsiębiorcę. Jak to wygląda w praktyce? Nie potrzebujesz już asortymentu meblowego, który zakupiłeś do jednego ze swoich oddziałów, ponieważ postanowiłeś go zamknąć? Wraz z firmą leasingową szukasz kogoś kto właśnie potrzebuje tego asortymentu i przekaż mu go wraz z kontynuacją umowy. 



     Łatwość i szybkość pozyskania finansowania

Zdarzyło Ci się kiedyś ubiegać o kredyt w banku? Jeśli tak, to pewnie pamiętasz jak długo trwało załatwianie formalności, kompletowanie dokumentów czy zbieranie podpisów. A przecież ten czas można poświęcić np. na podtrzymywanie relacji z klientami czy kontrahentami. Na pewno okazałoby to się dla Ciebie bardziej korzystne. 

Leasing to bardzo prosta procedura, wybierasz potrzebny asortyment, ustalasz raty i warunki płatności, a resztą formalności zajmuje się już Twój opiekun klienta.

Sprawdź jakie to proste:

<slider>

Jeżeli na stronie AssetLife nie znajdziesz asortymentu, który Cię interesuje, nic straconego. 

Skontaktuj się z nami, wspólnie skonfigurujemy taki zestaw i umieścimy go na portalu. Następnie będziesz mógł uzyskać na niego finansowanie w formie płatności ratalnej leasingu. 

A teraz czas na przyklad.

Wyobraź sobie, że jesteś przedsiębiorcą w Twojej firmie pracuje 16 osób + oczywiście Ty jako osoba zarządzająca całą załogą. 

Planujesz zakup mebli, ponieważ te, które znajdują się w obecnym biurze nie są już zbyt reprezentatywne a dodatkowo słyszysz czasem jak pracownicy skarżą się na bolące plecy po całym dniu siedzenia przy biurku.

Pełny zapału kompletujesz zamówienie. 



LADA QUATTRO XXL

Lada będzie stała w głównym wejściu i witała wszystkich klientów. 

lazyload



VANCOUVER LITE SOFA oraz 
STOLIK PLAZA 60

W głównym wejściu musi się znależć przestrzeń dla każdego klienta. Tak by mógł usiąść i napić się z nami kawy. 

  lazyload     lazyload        


BIURKO NOVEL
 oraz KRZESŁO OBROTOWE TAKTIK MESH 

W firmie pracuje 16 osób, 15 osób to pracownicy biurowi
oraz jedna recepcjonistka. Każda z osób otrzyma własne biurko oraz ergonimiczny fotel. 
W związku z tym potrzebuje 15 biurek oraz 16 krzeseł.

lazyload lazyload

Jak w każdym biurze szafy na dokumenty to podstawa. Zamawiasz 4 szafy duże oraz 4 szafy mniejsze oczywiście zamykane zamkiem tak by chronić dane osobowe. 

lazyload lazyload


Meble do recepcji oraz przestrzeni open space dla wszystkich pracowników zostały już wybrane, teraz czas na wybór wyposażenia do gabinetu. 

lazyload lazyload
lazyload lazyload lazyload


Podjąłeś decyzje, wybrałeś meble, ale ….. kalulacja jaką otrzymałeś trochę Cię zaskoczyła. Niestety nie jest to pozytywne zaskoczenie. Nie chcesz rezygnować z dobrej jakości produktów i zbijać wartość zamówienia. Twój doradca klienta zaproponował Ci płatność ratalną w formie leasingu. 


Otrzymujesz następująca kalkulację: 

lazyload

Możesz wybrać jedną z dwóch form leasingu: operacyjny lub finansowy. Jak to zrobić dowiesz się z wcześnijszego wpisu 3 sposoby na leasing mebli.

Jednak co istotne, zamówione meble możesz mieć już za 403 zł netto miesięcznie! 




Jeżeli chcesz żebyśmy sprawdzili jak będzie się kształtować kalkulacja w przypadku Twojego zamówienia, skontaktuj się z nami. 



[email protected]

+48 81 884 72 22


lazyload

Autor: Agata Kiraga